BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip pasigaminti nuostabų alų? Ogi labai paprasta. Tam reikės keleto ingridientų, minimalios įrangos ir kantrybės. Taigi pradedam…

1. Ingridientai

Geriamasis vanduo (galima naudoti ir iš krano)
Coopers alaus misos koncentratas (www.medeja.lt)
Čekiškas alaus salyklo ekstraktas (www.aluteksas.lt)

Vietoj čekiško salyklo ekstrakto galima dėti 1kg. paprasčiausio cukraus, tam kad išgauti 5% alaus stiprumą, bet man patinka didesnės aromato ir skonio koncentracijos alus. Internete radau, kad galima dėti kukurūzų cukrų, kuris taip pat padeda atskleisti intencyvesnį alaus skonį ir aromatą.

2. Suskystinam alaus salyklų ekstraktus

Kadangi turėjau tik 1 puodą, tai paeiliui, merkiau į karštą vandenį salyklų koncentratus, kad inde esantis ekstraktas suskystėtų ir lengviau būtų jį išpilti.

3. Indo dezinfekcija

Visur internete daug rašoma, kad indą reikia dezinfekuoti specialiomis priemonėmis ar maistinėmis chlorkalkėmis ir t.t. Mano manymu užtenka į indą įpilti verdančio vandens ir visą indą gerai iškaitinti. O visokių chemikalų ir taip prisivalgome su dešromis ir kt. maistu. Tai bent alus tegul būna be chemijos priemaišų.

4. Verdame salyklo ekstraktą


Gal užtektų šį čekiško salyklo ekstraktą (www.aluteksas.lt) ištirpinti karštame vandenyje, kaip kad aprašytą Coopers alaus misos ekstrakto aprašyme (www.medeja.lt), tačiau aš šį ekstraktą paverdu apie 15-20 min. ant lėtos ugnies.

5. Coopers salyklas

Pagal instrukciją į rauginimo indą, kuriame supilti 3 litrai verdančio vandens, supilame Coopers salyklo ekstraktą ir gerai išmaišome, kol salyklas pilnai ištirpsta.

Po to supilame 20 min. pavirusį Čekiško salyklo ekstraktą. Taip pat viską gerai išmaišome. (Jeigu naudojamas cukrus, tai dabar kaip tik eilė tirpinti 1kg cukraus).

Kai visas salyklas yra išmaišytas, į rauginimo indą supilame šaltą vandenį (pagal instrukciją turi būti viso 23 Ltr).

6. Cukringumo parodymai

Su hidrometru pamatavus cukraus kiekį mūsų paruoštame aluje. Hidrometras parodė 1,048. Taigi galime apytiksliai apskaičiuoti alaus stiprumą, kai mielės cukrų pavers alkoholiu ir alus išrūgs iki 1.010 (hidrometro
parodymo). Reikia 38 padalinti iš 7.5 ir gausime 5.07% (dar kartą noriu paminėti, kad šie procentai yra apytiksliai)

7. Pabaiga

Būtinai pamatuojame temperatūrą prieš dėdami mieles. Temperatūra turėtų būti žemesnė negu 27 laipsniai. Geriausia, kad būtų tarp 21 ir 24 laipsnių.

Užbarsčius mieles ir atsargiai išmaišius, sandariai uždarome indą ir įstatome burbuliatorių. Stiprus rūgimas prasidės sekančią dieną.

Po savaitės (7 dienos) alus bus išrūgęs ir galėsite jį pilstyti į butelius. Kad alus būtų skaidrus atsargiai atidarome rūgimo indą ir alų nupilame į kitą indą, nesudrumsdami nusėdusių alaus mielių ir misos nuosėdų.

Tada į švariai išplautus butelius, (paskutinės nuotraukos kairėje matosi pavyzdėlis) prieš pildami alų idedame 5 gr. cukraus (arbatinis šaukštelis). Cukrus reikalingas tam, kad alus butelyje bręsdamas
užsigazuotu, juk niekam nepatinka alus be putelės. Išpilsčius alų belieka apsišarvuoti kantrybę ir palaukti bent 2 savaites, kol alus subręs ir galės atskleisti pilną skonį.

Į sveikatą.

Patiko (3)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Alaus gamyba”
 1. Sveikinu naują alaus “blog”-ietį:) Tai kad jau žemietis, gal reik prie bokalo aptart procesą?;)

 2. 1. Gerai, kad pavirei čekišką ekstraktą, jį reikia pavirti.
  2. Gliukozė (kukurūzų cukrus) yra šiek tiek geriau nei sacharozė (paprastas cukrus), bet ekstraktas bet kokiu atveju yra geriau.
  3. Temperatūrą reikia matuoti ne tik prieš mieles dedant, bet ir tankį (cukraus kiekį) reikia matuoti 20 laipsnių temperatūroje. Priešingu atveju gausi netikslų rezultatą arba reikia koreguoti matavimo rezultatus:
  http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/hydrometer.html?13246971

  Kur pirkai tokį fainą fermenterį?

 3. Pas mus rasite visko ko jums reikės alaui pagaminti. http://www.medeja.lt

Komentuokite

mzFOTO
TikrasAlus.lt
jmz.Blogas.lt
AtvirasAlus.lt
medeja.lt